مجله ی دنیای وب مجله ی دنیای وب .

مجله ی دنیای وب

خوراک RSS چگونه کار می کند؟

طراحی سایت b2b


غذا RSS یا این که به عبارتی Feed RSS تمام محتویات و مطالب جدید وبسایت را در یک داکیومنت XML منتشر میکند. این غذا قادر است مشتمل بر تمام نوشته ی علمی، خلاصه آن و متا داده های دیگر مانند اسم تالیف کننده، مورخ نشر، جور بندی و… باشد.

این پوشه XML میتواند بوسیله غذا و RSS خوان های گوناگون نیز قابل اخذ و قرائت باشد. بخش اعظمی از اپلیکیشن های آر اس اس خوان برای همگی سیستم دلیل های متفاوت موجود هست که یوزرها با به کارگیری از آنها می‌توانند طعام RSS های یک وب سایت را خیلی ریلکس اخذ نمایند.

پیرو، مثالی برای غذا RSS می زنیم که ببینیم چه گونه بنظر میرسد:

کلیه وب لاگ ها و سایت های وردپرس با امکان پشتیبانی از غذا RSS یار و همدم می‌باشند. به صورت پیش فرض، هر ورقه از تارنما وردپرسی شما دارنده یک متا تگ میباشد که مکان غذا RSS را معین می نماید.

شما میتوانید طعام RSS سایتتان را غیرفعال نمائید، البته شاید با ادامه قرائت این نوشته‌علمی، نظرتان تغییر و تحول نماید 🙂

مزایای RSS چه میباشد؟
RSS سبب ساز می‌شود که یوزرها ریلکس خیس مشترک محتوای تارنما شما بشوند. به کار گیری از یک طعام RSS سبب ساز می‌گردد تا یوزرها مشترک RSS تارنما، بتوانند مطالب تازه تارنما را در RSS خوان ها و بقیه اپلیکیشن های منحصر به فرد، مشاهده نمایند و از نهایی محتوای وبسایت نیز مطلع شوند.
مشترکین RSS برای اطلاع از آخری مطالب تارنما های گزینه عشق و علاقه خویش نیاز ندارند که نشانی وب سایت ها را محافظت بکنند و همیشه آنان‌را در مرورگر های خویش وارد نمایند. خیلی ریلکس می‌توانند با RSS خوان های گوناگون، از نهایی محتوای وب سایت های آیتم عشق و علاقه خویش با خبر شوند.

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۱:۳۷ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)