مجله ی دنیای وب مجله ی دنیای وب .

مجله ی دنیای وب

بازاریابی صنعتی یا بازاریابی B2B چیست؟

طراحی سایت b2b


آیا می دانید بازاریابی صنعتی یا این که بازاریابی B2B (ترجمه خیر چندان جالبی از Business to Business Marketing) قدمتی به اندازه قدمت آدم داراست؟ در صورتیکه خیر، اذن دهید روایت کوتاهی برایتان تعریف و تمجید کنم. سال ها پیش، خیلی پیشین‌خیس از آنچه تصور میکنید، اجداد ما تمامی نیازهایشان را خودشان برآورده می‌کردند.

بعداز مدتی آدم‌ها فهمیدند تربیت فرزندان و خطاها معاش اذن نمی‌دهد که خودشان همگی‌ی امور را انجام دهند. در واقع، هرچه سپری شد مجال کمتری برا انجام شغل های خویش پیدا کردند. به عقیده مورخان، در همین زمان بود که دانش با گنج برای او‌لین توشه مقایسه شد و اجداد عزیزمان متوجه شدند که دانش بسیار بهتر از گنج میباشد. همین مقایسه دانش با گنج منجر شد نیاکان ما به سراغ کسب علم بروند و هر مورد در فن خویش کارشناس شوند.

او‌لین شغل‌هایی که در آن زمانه صورت گرفت، کشاورزی و دامداری بود. فکر میکنید دامداری چه گونه صورت گرفت؟ باز نگری سندها تاریخی نشان میدهد که یک شخص بعد از کلی امتحان و غلط و خرابکاری در زمین‌های کشاورزی، به‌این سود رسید که در قضیه رویش دام و دوشیدن شیر آنان استعداد بیشتری داراست. دیگری نیز که احتمالا شخصی درونگرا بود، اقتدار در دست گرفتن و هدایت چیزها را نداشت، البته از سرعت دست بالایی برخوردار بود. پس، دامداری را رها کرد و به سراغ کشاورزی رفت. دامدار و کشاورز هر دو پیشرفت کردند و آبادی‌ها نفر دیگر را استخدام کردند و کسب و عمل خویش را گسترش دادند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۷:۳۲ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)