مجله ی دنیای وب مجله ی دنیای وب .

مجله ی دنیای وب

مزایای وب سایت b2b

طراحی سایت b2b


نسل نخستین سایت ها هنگامی بود که تنها یوزرها می توانستند داده ها سایت ها را مشاهده نمایند و قابلیت تغییرات و ساخت محتوا در آن ها را نداشتند، داده ها فقط به وسیله مدیران وبسایت بر روی آن قرار می گرفت. اصطلاحا این تارنما ها یک طرفه بودند. امروزه هنوز این نسل از تارنما ها با اعتنا به اینکه موج سوم و نسل هوشمند تارنما ها در فهمیده عرضه گردیده اند، در میان کمپانی هایی با ساختار قدیمی ترویج دارا‌هستند.

 

2- نسل دوم:

نسل دوم وبسایت ها از هنگامی ساخت شد که نیاز بدین زمینه که در محتوای وبسایت می بایست یوزرها نقش داشته باشند، و تغییراتی تولید و مطالبی را به تثبیت برسانند؛ این نسل از تارنما ها را وب سایت های مشارکتی نیز می‌گویند. چون در ویرایش و نگارش محتوا هم مدیران و هم یوزرها دخالت دارا هستند. در‌این نسل فناوری های نه برای صفحه ها اینترنت سایتطراحی شد. از این مثال فناوری آجاکس ( Ajax) که فناوری برای بهبود در ابتدا وارد شدن صفحه و آپلود آن بدون لود کل برگه بود؛ این نسل نسل رایج اکثرا تارنما هایی که ما با آنان سرکار داریم و از آن‌ها استفاده کرده ایم می باشند.

 

3- نسل سوم:

نسل سوم که در سال های اخیر مهندسین فناوری داده ها برای ساخت وب سایت خویش به سمت آن رفته اند، تولید وب سایت های هوشمند می‌باشد که بتوانند مخاطب خویش را بشناسند و با آن ها رابطه برقرار نماید. سایت های تعریف گردیده در این نسل بایستی بتواند با توجه به صلیقه و علایق استفاده کننده مطالب و محتوا را در چنگ آن‌ها قرار بدهد و مطابق صلیقه کابر تغییر و تحول نماید.

ولی استفاده از این وب سایت ها هنوز همه گیر نشده و یک‌سری مقداری از این وب سایت ها در دنیا میتوانیم مشاهده کنیم. در برنامه نویسی این وب سایت ها از تکنولوژی هوش تصنعی و مصنوعی استفاده شده است و می توان بیان کرد ابداع این تکنولوژی سبب ساز به وجود آمدن این ایده در طراحی وب سایت شده‌است.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۱:۲۹ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)