مجله ی دنیای وب مجله ی دنیای وب .

مجله ی دنیای وب

یادگیری یک گویش برنامه نویسی


یادگیری یک گویش برنامه نویسی ممکن میباشد مقداری دلهره آور به حیث رسد. خوشبختانه این مورد چیزی وجود ندارد که از بابت آن نگران باشید. وجود منابع آفلاین و آنلاین بسیار، انجمن های منحصربه‌فرد و همینطور وجود شبکه‌های‌اجتماعی یادگیری چنین گویش هایی را بسیار سهل وآسان نموده است.

طراحی سایت b2b

این قضیه به قدری در اکنون فراگیر شدن میباشد که یک بچه نیز می‌تواند به طور ابتدایی به یادگیری یک لهجه برنامه نویسی بپردازد. با این حالا تعیین یک لهجه مطلوب برای استارت نیز تأثیر به سزایی در پروسه یادگرفتن دارااست. اینجا هستیم تا به شما 6 گویش معمولی را برای آغاز برنامه نویسی معرفی کنیم.

JavaScript
همین اولیه عمل بگوییم که جاوا اسکریپت را با جاوا نادرست نگیرید. جاوا اسکریپت عمدتاً یک لهجه توسعه و گسترش ی فرانت اند میباشد؛ این در حالی میباشد که جاوا یک گویش برنامه نویسی به حساب آورده می شود. از‌آن‌جا‌که جاوا اسکریپت یک گویش کراس پلتفرم به حساب آورده می شود، استعمال از آن رایج میباشد.

همینطور به جهت این که جاوا اسکریپت به راحتی روی مرورگرتان اجرا میشود نیازی به یک مفسر (کامپایلر) نخواهید داشت. کافیست از ابزار Notepad و یا این که Sublime Text استعمال کنید. چنانچه مشتاق به گسترش ی اینترنت می‌باشید، جاوا اسکریپت برای آغاز بسیار عالی میباشد. سینتکس این لهجه بسیار مشابه به لهجه برنامه نویسی C بوده و از این رو شما‌را به ادامه ی یادگیری لهجه های برنامه نویسی تشویق می نماید.

علاوه بر این برای مبتدیان، جاوا اسکریپت بسیار پویا و سرازیر بوده و از آن جایی که کاربرد گسترده داراست، یک ابتدا مطمئن و مستحکم برایتان به شمار می رود. مطمئناً جاوا اسکریپت قادر است استارت خیر برای یادگیری لهجه های پیچیده خیس همچون ++C باشد. با این اکنون بعضا معتقد می باشند که جاوا اسکریپت برای استارت برنامه نویسی مطلوب نبوده و مثالی بد برای برنامه نویسی شئ گرایی میباشد.

برخی دیگر نیز معتقدند که در صورتی‌که میخواهید توسعه و گسترش دهنده ی اپلیکیشن گردید جاوا اسکریچت ابدا آیتم قابل قبولی برایتان وجود ندارد. همینطور این گویش فارغ از مدل گذاری بوده و خطاهای مو جود در آن پیش از اجرا آشکار نمی‌شوند. با این اکنون برای ورود به دنیای برنامه نویسی جاوا اسکریپت یک کدام از شایسته ترین هاست.

لهجه برنامه نویسی نام برده صرفا به نرم افزار Notepad و یه خرده تحقیق نیاز دارااست و کراس پلتفرم بودنش می‌تواند شمارا راضی نماید.


برچسب: طراحی سایت b2b،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۱:۲۶ توسط:web001 موضوع: نظرات (0)